Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους ! Δεν ξερω αν υπάρχουν αλλα μελή ιατροι, αλλα αν υπαρχουν και αν μπορουν να με κατατοπισουν λιγο θα το εκτιμουσα δεοντως :)

Ονομαζομαι Δαναη και ειμαι αποφοιτος της ιατρικης σχολης ΑΠΘ. Εχω εγγραφει προσφατως στο IMC και τωρα ψαχνω για θεσεις SHO κατα προτιμηση σε Δερματολογια (το οποιο γνωριζω πως ειναι εξαιρετικα δυσκολο) ή σε Γενικη Ιατρικη. Εχω ψαξει μεσα απο σελιδες και agencies στα οποια εχω στειλει βιογραφικα χωρις να λαβω οποιαδηποτε απαντηση.. Δεν ξερω απο που να αρχισω και αν μπορω απο Ελλαδα να το ψαξω περισσοτερο.. Αν γνωριζει καποιος πληροφοριες .. :) 

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου @Danae Petrou. Επειδη δεν είχαμε περισσότερες πληροφορίες έκανα share το ποστ σου και στο group μας στο facebook, δες παρακάτω:

στο παραπάνω website θα βρεις πολλές πληροφορίες, ίσως υπερβολικά πολλές! Υπάρχει ειδική παράγραφος για την ειδικότητα της Γενικής ιατρικής. Οι αιτήσεις γίνονται μία φορά το χρόνο (κάθε Οκτώβριο) και είναι ενιαίες για όλη τη χώρα. Αρμόδιο είναι το Irish College of General Practitioners (www.icgp.ie). Για την Δερματολογία νομίζω ότι πρέπει να κάνεις πρώτα παθολογία. Καλύτερα να επικοινωνήσεις με το αντίστοιχο κολλέγιο. Μην περιμένεις τα πρακτορεία να σού βρουν θέση για να κάνεις πλήρη ειδικότητα. Ίσως σού βρουν κάποιο 6μηνο συμβόλαιο αλλά είναι δύσκολο αν δεν έχεις κάποια προϋπηρεσία.

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.