Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

    Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΙΡΛΑΝΔΙΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, 

 

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την ζωή στην Ιρλανδία και την εργασία. 
Έχω κοιτάξει για την πόλη του Κορκ. Ενδιαφέρομαι για εργασία πάνω στον τουρισμό και στην μαγειρική αντίστοιχα καθώς είμαστε 2 άτομα. 

Αυτή την στιγμή εργάζομαι στην Ελλάδα ως P.A οf Managing Director σε μία πολυεθνική εταιρεία "Τουριστικός Πράκτορας". Έχω μεταπτυχιακό και γνωρίζω 4 γλώσσες. 

Γενικά, θα ήθελα να μάθω πόσο εύκολο είναι να βρει κανείς εργασία, αν πρέπει να έχεις αρχικά συμβόλαιο σπιτιού και ποιο είναι το κόστος ζωής; Αξίζει; 

 

Ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Μαρία, το Κορκ ειναι μια ωραια πόλη. Απο κει και περα, δουλειές υπαρχουν πολλές σε πολλους τομεις, δεν ξερω για τον δικο σου αλλα το θεμα εργασιας εδω ειναι ευκολο. Το προβλημα ειναι, οπως εχω γραψει και σε αλλες αναρτησεις μου το θεμα σπιτι/διαμερισμα. Δεν υπαρχουν διαθεσιμα και ειναι και το μεγαλυτερο προβλημα. Ερχονται Ελληνες εδω και μετα απο 1-2 μηνες φευγουν γιατι δεν βρισκουν που να μεινουν.

Θα ελεγα για αρχη να ερθει ενας απο τους 2 σας, να φτιαξει την βαση σας εδω και μετα ερχεται και ο αλλος. Το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζουμε ολοι ειναι η διαμονη. Αν το λυσεις αυτο τα αλλα θα ερθουν ευκολα.

Για κοστος ζωης κλπ υπαρχουν απαντησεις στο site μας, Ριξε και μια ματια στα παρακατω λινκς.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα..

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Μόνο 75 emoticon επιτρέπονται ως μέγιστο.

×   Ο σύνδεσμος θα εισαχθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως συνδέσμου αντί αυτού

×   Το προηγούμενο περιεχόμενο έχει αποκατασταθεί.   Καθαρισμός επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.