Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

    Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

Move to Ireland


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα

Μια Ερώτηση,παρακαλώ.  .Τι ποσο χρειάζεται για να ξεκινήσει κάποιος στην Ιρλανδια,για να βρει δουλειά, σπίτι,να κινηθεί μέχρι να βρει δουλειά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Μαρτίνα, αν και δεν ξερω πολλες λεπτομερειες για το τι σκεφτεσαι να κανεις, θα σου προτεινα να ερθεις αφου εχεις δουλειά.

Τα ενοικια στο Δουβλινο ειναι πολύ υψηλα οποτε μεχρι να βρεις δουλεια θα τρως απο τα ετοιμα.

Επισης εξαρταται αν θα ερθεις μονη σου η με την οικογενεια σου αν εχεις. Πολλά παιζουν ρολο.

Μπορεις να δεις και στο υπολοιπο site πολλες πληροφοριες για το κοστος ζωής δουλειές κλπ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ     για την αποδοχη και την απαντηση.Σε αυτό το site εχω βρει πολλές απαντήσεις.Για να βρω δουλειά,δεν θα πρέπει να είμαι εκεί?Εκτος απο ενα cv,υπαρχει αλλος τροπος?Θα είμαι μόνη μου και δεν σκέφτομαι το Δουβλίνο,λόγω των ενοικίων.Σε περιοχές,όπως το Cork,ειναι πολυ πιο χαμηλά.απ ο,τι έχω δει.

Σ'ευχαριστώ     και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ητανε να ψαχνεις απο Ελλαδα, εγω οπως και αλλα παιδια που εχουν ερθει Ιρλανδια, ειχαμε βρει δουλεια ενω ημασταν Ελλαδα.

Συνεντεύξεις μεσω skype η αντιστοιχο προγραμμα. Φυσικα ειναι πιο ευκολο να εισαι εδω για να βρεις δουλεια αλλα εχε υποψην σου οτι θα εχεις πολύ ανχος οταν εισαι εδω για να βρεις δουλεια, μιας και θα τρεχουν ενοικια, λογαριασμοι και για να περασεις.

 Εσυ αποφασιζεις βεβαια. Τώρα, το Cork ειναι μια χαρα σαν πολη και θα μπορουσες να κοιταξεις εκει, αν και τις περισσοτερες δουλειες τις εχει το Δουβλινο η αληθεια ειναι. Αν δεν μπορεις την συγκατοικηση, ναι κοιτα για Κορκ ή αλλη πολη.

Μπορεις να στειλεις το CV σου και σε διαφορα πρακτορεια για εργασια αν θες και αυτοι μπορουν να κανουν κατι. Εξαλλου αν σε βρουν και σε προωθησουν στην εκαστοτε εταιρεια, εχουν προμηθεια οποτε θα κανουν το καλυτερο για να βρεις δουλεια.

Ανεβασε και το CV σου στο monster.ie και ανανεωνε το καθε μερα (πατα save εστω και αν δεν αλλαζεις κατι). Με αυτον τον τροπο αλλαζεις την ημερομηνια που ανανεωσες το CV σου στο site και πολυ πιθανο θα ερθουν σε επικοινωνια τα πρακτορεια με σενα, αν βλεπουν οτι εκανες update το cv σου μια μερα πριν. Αυτο εκανα εγω και επιασε. Σημαινει οτι εισαι στην αγορα εργασιας και διαθεσιμη.

Ελπιζω να βοηθανε τα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
On 8/5/2020 at 2:38 PM, Xristina said:

Πως μπορώ να βρω δουλειά στην Ιρλανδία? Μένω στην Ελλάδα και θέλω να έρθω. Χριστινα

 

Μπες εδω και θα βρεις οτι χρειάζεσαι Χριστινα :

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα..

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Μόνο 75 emoticon επιτρέπονται ως μέγιστο.

×   Ο σύνδεσμος θα εισαχθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως συνδέσμου αντί αυτού

×   Το προηγούμενο περιεχόμενο έχει αποκατασταθεί.   Καθαρισμός επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.