Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

    Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

Μετανάστης 50+


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας! Σας γράφω σχετικά με κάποιες απορίες που έχω για το άν θα μπορέσω να βρώ εύκολα εργασία στην Ιρλανδία καθώς είμαι άνω των 50 ετών. Αυτή τη στιγμή εργάζομαι σε μια πολυεθνική ώς υπεύθηνη καταστήματος στον τομέα του τουρισμού. Είμαι πτυχιούχος πανεπιστημίου (Καναδά) και γνωρίζω πολύ καλά την Αγγλική. Ενδιαφέρομαι να μπω στον τομέα της νοσηλευτικής (φροντίδα ηλικιωμένων). Τί μου προτείνετε να κάνω; (Έχω βρεί μία αγγελία σχετικά με αυτό χωρίς να αναφέρεται κάποιο όριο ηλικίας.)

 

Σας ευχαριστώ έκ των προτέρων,

 

Marcy Thomas 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marcy δεν χρειάζεται καν να αναφέρεις την ηλικία σου, στο βιογραφικό σου! Έτσι και αλλιως θα το δουν πάνω κάτω από τα χρόνια προϋπηρεσία σου. Δεν μπορούν να σε κόψουν λόγω ηλικίας, νομίζω ότι είναι παράνομο στην Ιρλανδία αν δεν κάνω λάθος. Αν έχεις αυτά που ζητάνε για την θέση, δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα! Δεν είναι όπως στην Ελλάδα! Γι αυτό και η αγγελία που βρήκες δεν αναφέρει όριο ηλικίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...

Γειά σου Γιαννη, το ιδιο προβλημα εχω και εγω με την ηλικια, παντου είναι παράνομο να κανεις διάκριση λογω ηλικίας, αλλα γίνεται παντου. Δεν ξερω κατα ποσο ισχύει για Ιρλανδία. Εγω μενω Καναδά, και ειναι αδύνατον να βρεις δουλεια αν εισαι πανω απο 50.Επίσης εχω πολλά πτυχία, μηχανολογος, project manager και MBA όλα από Αγγλια. Ο λόγος που θελω να έρθω Ιρλανδία είναι να ειμαι κοντά στους γονείς μου Ελλάδα. Σκέφτομαι να ερθω για κανένα μηνα να ψαξω για δουλειά,  προσπάθησα να βρώ από εδώ, αλλα τίποτα. Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας, Χρήστος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστο, όταν είσαι εδώ θα βρεις δουλειά, έχει πολλές δουλειές.Το πρόβλημα είναι το που θα μείνεις, δεν υπάρχουν σπίτια καθόλου. Θα το δεις οταν ερθιες ότι το δύσκολο δεν είναι η δουλειά αλλά το σπίτι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ Γιαννη, νασαι καλά. Το βλεπω και εγω οτι εχει δουλειές, οσο για σπιτι ειναι προβλημα το βλεπω, με συγκάτοικο μονο ιαως ειναι καλύτερα, σε ευχαριστώ πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα..

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Μόνο 75 emoticon επιτρέπονται ως μέγιστο.

×   Ο σύνδεσμος θα εισαχθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως συνδέσμου αντί αυτού

×   Το προηγούμενο περιεχόμενο έχει αποκατασταθεί.   Καθαρισμός επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.