Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

    Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

εγγραφη στον ιατρικο συλλογο ιρλανδιας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε όλους. ονομάζομαι λάζαρος και προσπαθώ να κάνω την εγγραφή μου στον Ιατρικό Σύλλογο της Ιρλανδίας.

Μου ζήτησαν να επικυρώσω όλα μου τα απαραίτητα  έγγραφα μέσω συμβολαιογράφου 'η πιστεύω ειρηνοδίκη.

Απ'όσο γνωρίζω τίποτα από τα δύο δεν είναι εφικτό βάση ελληνικής νομοθεσίας.

Μου ανέφεραν επιπλέον ότι η επικύρωση από αστυνομία επίσης δεν ισχύει. ΠΑΡΆΔΟΞΟ μιας και η εκδίδουσα αρχή κάθε διαβατηρίου είναι η ελληνική αστυνομία.

πίστευα ότι απλά η μετάφραση από το υπ.εξωτερικών μας καθ'ως και σφραγίδα Χάγης σε όλα τα έγγραφα μετά το γνήσιο της υπογραφής από τη εκάστοτε Δ.Υ θα ήταν αρκετό.

ΠΑΡΑΚΑΛΏ εάν γνωρίζει κάποιος θα του ήμουν υπόχρεος εάν μπορούσε να μου απαντήσει.

ευχαριστώ εκ των προτέρων.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

Γεια σου Λαζαρε,

δυστυχως δεν εχω απαντησεις στα ερωτηματα σου, μπορεις να ποσταρεις και στο FB group μας:

https://www.facebook.com/groups/greeksinireland/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα Λάζαρε,

Επικύρωση από συμβολαιογράφο, δικηγόρο ή ειρηνοδίκη χρειάζονται μόνο τα αντίγραφα (εύκολα γίνεται κι εδώ). Επίσημες μεταφράσεις (κι όχι απαραίτητα από το ΥΠΕΞ) με σφραγίδα της Χάγης είναι αποδεκτές ΠΑΝΤΟΥ!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα μάλιστα επικύρωσαν αντίγραφα του διαβατηρίου της συζήγου μου (για το IMC επίσης) εδώ: Joyce, Mackie & Lougheed, Auctioneers & Valuers

πολύ κοντά στο σπίτι μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...

Καλησπέρα, αυτό που έκανα από Ελλάδα και γράφτηκα στον IMC, ήταν να τα δώσω σε Ελληνα συμβολαιογράφο να τα περάσει συμβολαιογραφική πράξη, και μετά στον μεταφραστή, ο οποίος μετέφρασε "certified by notary public". Αυτό θέλουν να δουν οι Ιρλανδοί, καθώς δεν αναγνωρίζουν ως επίσημο επικυρωτή, ούτε ΚΕΠ, ούτε αστυνομία, ούτε δικηγόρο. Διαφορετικά συστήματα.

Ότι άλλο θες, στείλε μου μνμ, έκανα την εγγραφή πρόσφατα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα..

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Μόνο 75 emoticon επιτρέπονται ως μέγιστο.

×   Ο σύνδεσμος θα εισαχθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως συνδέσμου αντί αυτού

×   Το προηγούμενο περιεχόμενο έχει αποκατασταθεί.   Καθαρισμός επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.