Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ..

ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΑΛΕΞΗΣ, ΕΙΜΑΙ 32 ΕΤΩΝ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ Κ ΕΤΟΙΜΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ.

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.. Κ ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΡΣΩ ΝΑ ΑΝΤΑΠΟΔΟΣΩ.

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΔΟΥΒΛΙΝΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ 12Ε ΤΗΝ ΩΡΑ ΓΙΑ 8ΩΡΟ ΕΩΣ 10ΩΡΟ ΚΑΙ 6ΗΜΕΡΗ ΕΡΓΑΣΙΑ. ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΙΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΟΩ ΠΩΣ ΘΑ ΦΟΒΗΘΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Η ΤΗΝ ΟΣΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙ. ΕΡΧΟΜΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ. ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΕΧΟΥΝ ΟΛΗ ΤΗ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΕ ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΝΟΙΚΙΑΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ Η ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟ.

Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΠΡΩΤΟΝ ΤΟ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ Η ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΗΜΑΤΑ.

ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟ ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΕ ΤΙ ΤΙΜΗ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου @ΑΛΕΞΗΣ ΑΝΔ!

Για αρχή το 12ε/ώρα πιστεύω είναι οκ. Αν υπάρχουν περιθώρια για διαπραγματεύσεις βεβαία ακόμα καλύτερα.

Για διαμέρισμα καλυτερα να κοιτάξεις sharing για να σου μένει και κάτι. Είναι πιο εύκολο να βρεις και να νοικιάσεις έτσι. Ειδικά αν κοιτάξεις για σπίτι που μενει κάποιος/κάποιοι μέσα, τότε είναι ακόμα καλύτερα. Στα σπίτια που θα πας να δεις, αυτός που θα σε τσεκάρει είναι αυτός που νοικιάζει και θα μένει μαζί σου τις περισσότερες φορές, οπότε δεν είναι τόσο εξωνυχιστικός έλεγχος όπως όταν πας να νοικιάσεις μονος σου και το agency σε περνάει κόσκινο μέχρι να πει το ναι, αν σε επιλέξει ανάμεσα σε όσους πάνε να δούνε το σπίτι.

Καλώς να μας έρθεις! :)  

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.. 

Μία τελευταία ερώτηση. 

Εγώ υπολογίζω να έρθω εντός της άλλης εβδομάδας κ με το καλό για το πρώτο τρίμηνο να μην γυρίσω Ελλάδα. 

Οπότε τι ρούχα προτείνεις γενικά για τους καλοκαιρινους μήνες εκεί? 

Βλέπω πως τωρα η θερμοκρασία είναι 10 με 11 βαθμούς κάτω από Ελλάδα. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Γεια σου Αλέξη, να σαι καλά.

Λοιπόν τις τελευταίες μέρες έχει λιακάδα με λίγη ψυχρα το βράδυ. Αλλά κατα διαστήματα βρέχει λιγάκι κάθε μέρα ( οχι καρεκλοποδαρα οπως Ελλαδα πάντως). 

Γεινκά εδώ δεν είναι όπως Ελλαδα που λες ε εντάξει καλοκαιρι είναι τώρα. Δεν χιονίζει αλλά ποτέ δεν ξέρεις πόσο κρυο θα κάνει. Ο καιρός αλλάζει συνέχεια κατα την διάρκεια της ημέρας. Δεν είναι τόσο τρομερα όσο τον χειμώνα αλλα ποτέ δεν ξέρεις. 

Γι αυτό θα σου έλεγα να φέρεις απο όλα τα ρούχα, ενα μπουφανακι, μακρυμάνικα και κανα κοντομάνικο αν κάτσει η φάση. 

Πάντως το 14-15 βαθμούς εδώ είναι το 20-23 Ελλάδα (κατα την γνώμη μου πάντα).

Δεν είναι τοσο κρύο αν έχει 15 και πάνω βαθμούς.  

• Like 2

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αλεξη πως τα καταφερνεις, γραψε εμπειριες. Και εγω θα ερθω την αλλην Κυριακη στην Ιρλανδια

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.