Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

    Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

Δουλειά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και από εμένα. 

Προφάτος έπεσε στην αντίληψη μου μια αγγελία από γραφείο ευρέσεως εργασίας για μια θέση στην Ιρλανδία σε εργοστάσιο καθαρισμού ψαριών.

Θα ηθελα την βοήθεια κάποιου έμπειρου μέλους το οποίο ζει στην Ιρλανδία και δεν είναι "ψαρακας"

Να εμπιστευτώ ένα γραφείο ευρέσεως εργασίας το οποίο νοιάζεται μόνο για την προμήθεια?? Λογικό δεν είναι να μου πουν πολλά ψέματα?? 

Η θεση είναι οχταωρη 1500 τον μήνα με διαμονή στο ίδιο δωμάτιο με άλλον 😂🤣 Υπάρχει και δυνατότητα υπερωρίων μου είπαν αν θες...... και ρωτάω ποιος μου λέει εμένα πως δεν θα είναι υποχρεωτικές η υπερωρίες με αποτέλεσμα να λιώνεις 12αωρα και 14αωρα.Γνωριζει κάποιος από τέτοιου είδους εργασία σε εργοστάσιο?

Ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Γιώργο, θα σου απαντησω ενα ενα σε αυτα που αναφερεις :

 

Quote

Η θεση είναι οχταωρη 1500 τον μήνα με διαμονή στο ίδιο δωμάτιο με άλλον 😂🤣

 

 

τα 1500 ειναι ο βασικός μισθός εδώ στην Ιρλανδία. Αν θα μένεις Δουβλίνο ειναι λιγα, για μενα παντα. Επίσης, το να μενεις με αλλον/αλλους ειναι κατι σύνηθες εδω στην Ιρλανδία. Αν θες να μεινεις μονος σου στο Δουβλίνο για παράδειγμα, θα θες τουλάχιστον 1000 ευρω ενοικιο το λιγοτερο για ενα studio.

 

Quote

Να εμπιστευτώ ένα γραφείο ευρέσεως εργασίας το οποίο νοιάζεται μόνο για την προμήθεια?? Λογικό δεν είναι να μου πουν πολλά ψέματα?? 

Τα agencies, ναι μεν θελουν την προμηθεια, αλλα για να την παρουνε πρεπει να σε προσλάβουνε εσενα, οποτε και οι 2 κερδισμένοι βγαινετε. Πολλά άτομα βρισκουν δουλεια μεσω agency.

 

Quote

και ρωτάω ποιος μου λέει εμένα πως δεν θα είναι υποχρεωτικές η υπερωρίες με αποτέλεσμα να λιώνεις 12αωρα και 14αωρα

 

Αυτα τα ρωτάς πριν υπογράψεις. Επίσης, οτι υπογραψεις θα κάνεις. Δεν ειναι οπως στην Ελλαδα. Καμια σχέση. Και αν δουλευεις υπερωριες τις πληρώνεσαι.

 

Quote

Γνωριζει κάποιος από τέτοιου είδους εργασία σε εργοστάσιο?

Δεν γνωρίζω για εργοστάσιο, αλλά οτι σου λέω ειναι για τις περισσοτερες δουλειές.

 

Γενικά, τα λεφτά είναι λίγα, δες και άλλες δουλειές. Αλλά στην Ιρλανδία δεν προσπαθούν να σε κοροιδέψουν.  Αποψή μου πάντα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα..

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Μόνο 75 emoticon επιτρέπονται ως μέγιστο.

×   Ο σύνδεσμος θα εισαχθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως συνδέσμου αντί αυτού

×   Το προηγούμενο περιεχόμενο έχει αποκατασταθεί.   Καθαρισμός επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.