Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

    Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

FAQ - Ξεκίνημα επαγγελματικής σταδιοδρομίας στην Ιρλανδία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ονομάζομαι Κώστας και ειμαι από Ξάνθη,είμαι ηλεκτρολόγος αν κι έχω να ασχοληθώ λίγο καιρό με αυτό στην Ελλάδα λόγω κρίσης και παύση ανοικοδόμηση.Ειμαι παντρεμένος κι έχω 2 παιδια,ποσο εύκολα θα μπορουσα να βρω δουλειά εκεί πάνω στην ειδικότητα μου κι αν τα χρηματα ειμαι επαρκή για να φέρω όλη την οικογένεια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους σας Είμαι μηχανικός αυτοκινήτων και σήμερα ειχα μια πρώτη επαφη για Εργασία στην Ιρλανδία ήθελα να ρωτήσω με συμφέρει εμένα γιατί αυτή την στιγμή βρίσκομαι στην Ολλανδία για δουλειά όποτε ρωτάω με συμφέρει να μετακομισω με 3. 000€ ευρω που μου δίνουν.Η αλήθεια είναι ότι αυτός είναι και ο στόχος μου Δηλαδή να βρω δουλειά στο Ηνωμένο βασίλειο η Ιρλανδία Η Σκωτια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Giannis97 said:

Η αλήθεια είναι ότι αυτός είναι και ο στόχος μου Δηλαδή να βρω δουλειά στο Ηνωμένο βασίλειο η Ιρλανδία Η Σκωτια 

Η Σκωτία και η βόρεια Ιρλανδία ανηκουν στο Ηνωμενο Βασιλειο που σημαίνει βίζα. Η Ιρλανδία (δημοκρατια της Ιρλανδίας) ειναι μελος της Ευρωπαικης ενωσης, οποτε δεν χρειάζεσαι βιζα. Παιζει μεγαλο ρολο σε μια αποφαση ζωής η βιζα και ποσο ευκολο ειναι να την παρεις.

 

1 hour ago, Giannis97 said:

 όποτε ρωτάω με συμφέρει να μετακομισω με 3. 000€ ευρω που μου δίνουν.

Μικτά ή καθαρά? Το αν σε συμφερει ή οχι ειναι αναλογο με τον τροπο ζωης που θες να κανεις. Κοιτα στο θεμα κοστος ζωης στο site μας για περισσοτερες πληροφοριες. Εγω μπορει να σου πω οτι ειναι οκ, και να ερθεις και να μην εισαι ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Kostantinos Chatziandreou said:

Καλησπερα ονομάζομαι Κώστας και ειμαι από Ξάνθη,είμαι ηλεκτρολόγος αν κι έχω να ασχοληθώ λίγο καιρό με αυτό στην Ελλάδα λόγω κρίσης και παύση ανοικοδόμηση.Ειμαι παντρεμένος κι έχω 2 παιδια,ποσο εύκολα θα μπορουσα να βρω δουλειά εκεί πάνω στην ειδικότητα μου κι αν τα χρηματα ειμαι επαρκή για να φέρω όλη την οικογένεια μου.

Δεν γνωριζουμε για την καθε ειδικοτητα ξεχωριστά, αυτο που παντως λεω σε ολους ειναι να μην ερθετε ολοι μαζι οικογενειακώς. Ερχεσαι με δουλειά, ιδανικο σεναριο. Αλλιως ερχεσαι χωρις δουλεια και βρισκεις εδω, βρισκεις σπιτι και μετα ερχονται τα υπολοιπα μελη. Αυτο που ακουγεται απο ολους εδω ειναι οτι το δυσκολο ειναι να βρεις σπιτι, μπορει να σου παρει και μηνα/ες για να βρεις, η δουλεια θα βρεθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Καλησπερα σας , ψαχνω μερες να βρω διαφορες πληροφοριες για ιρλανδια κ ειχα "μπουχτισει " αλλα βρηκα τη συνομιλια εδω κ ηδη με εχετ βοηθησει παρα πολυ .Ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει καποιος ,αν χρειαζεται απλα ταυτοτητα και διαβατηριο ή κ καποια βιζα γιατι με πληροφορησε καποιος για δουβλινο οτι δεν γινεται απλα με το διαβατηριο . Ισχυει ?? Εχω ηδη προταση για δουλεια (οχι sponsorship) απο ελληνικο εστιατοριο . Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 5/26/2022 at 3:22 PM, Eva25 said:

Καλησπερα σας , ψαχνω μερες να βρω διαφορες πληροφοριες για ιρλανδια κ ειχα "μπουχτισει " αλλα βρηκα τη συνομιλια εδω κ ηδη με εχετ βοηθησει παρα πολυ .Ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει καποιος ,αν χρειαζεται απλα ταυτοτητα και διαβατηριο ή κ καποια βιζα γιατι με πληροφορησε καποιος για δουβλινο οτι δεν γινεται απλα με το διαβατηριο . Ισχυει ?? Εχω ηδη προταση για δουλεια (οχι sponsorship) απο ελληνικο εστιατοριο . Ευχαριστω πολυ.

 

Η Ιρλανδία ειναι στην Ευρωπαική ένωση, δεν ξερω ποιος σου ειπε για βιζα αλλα δεν ισχυει. Και με ταυτοτητα μπορεις να ερθεις αν και εγω λεω σε ολους να εχουν διαβατηριο για αποφυγη ερωτησεων στο αεροδρομιο.

Αν βεβαια μιλας για Βορεια Ιρλανδία, ανηκει στο Ηνωμενο βασιλειο, οποτε ναι χρειαζεται βιζα. Πρεπει να μας πεις σε ποιο μερος ειναι το Ελληνικό εστιατοριο που εχεις την προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας..

Είμαι ο Αντώνης και θέλω πολύ να έρθω στην Ιρλανδία για ένα νέο ξεκίνημα στη ζωή μου..

Είμαι από Αθήνα και αυτή τη στιγμή ζω στο Μάνχαϊμ..

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει ή να με κατευθύνει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΜΕ 3 ΦΙΛΟΥΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΝ ΙΡΛΑΝΔΙΑ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΥΠΟΥ ΝΤΕΛΙΒΕΡΙ ΜΕ ΜΠΙΚΕ ΓΙΑ ΑΡΧΗ.. ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ; ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΝΟΙΚΙΑΣΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΖΙ.. ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα..

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Μόνο 75 emoticon επιτρέπονται ως μέγιστο.

×   Ο σύνδεσμος θα εισαχθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως συνδέσμου αντί αυτού

×   Το προηγούμενο περιεχόμενο έχει αποκατασταθεί.   Καθαρισμός επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.