Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

    Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

Αγγελιες για sharing, διαμερισμα ή σπιτι


Yannis Pitt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ θα βαζουμε αγγελίες για διαθεσιμο δωματιο, διαμερισμα ή σπιτι που εχουμε υπόψην μας, απο το fb group μας, γνωστους ή φίλους ή απο καπου που εχετε βρει και θελέτε να βοηθησετε τα μελη μας.

 

Απο το FB Group μας:

https://www.daft.ie/dublin/apartment-share/finglas/st-margarets-road-dublin11-finglas-dublin-1092923/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

κάλος σας βρήκα! ίσως σκέφτομαι να μετακομίσω για 1 χρόνο εάν όλα πάνε καλά  που μου προσφέρεται δουλειά σαν τεχνικός κινητών κοντά στο Δουβλίνο στο Sandyford, και συγκεκριμένα εδω South County Business Park, Carmanhall and Leopardstown, Dublin 18, Ιρλανδία κλασικά βρήκα μόνο shared https://www.daft.ie/dublin/house-share/sandyford/5-sandyford-hall-court-sandyford-dublin-18-sandyford-dublin-1097394/ σε μια γρήγορη αναζήτηση με 600 ευρώ . υπάρχει περίπτωση να βρω κοντά στη δουλειά πιο φθηνά? και ας έχω με συγκοινωνία πχ μετρό έως 1 ώρα μετακίνηση. ιδανικά ζητάω άπλα 1 κρεβατι  ,ένα μπάνιο το πολύ ένα πλυντήριο,και ίντερνετ .τπτ άλλο αν είναι εφικτό (ξέρω θα γελασετε ) 350 max για ενοικίαση(rent) και στο χειρότερο shared

 

 

αλλιώς λίγο πιο οικονομικού έως 500 άλλα rent η share εαν δεν υπαρχει

 

ευχαριστω εκ των προτερων για οποα βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης θα ήθελα και βοήθεια στο θέμα με αμάξι εάν συμφέρει να το φέρω ιρλανδια  (το έχω κάνει και υγραέριο δεν ξερω εάν μετράει στα θετικά αυτο  .και τι διαδικασίες για να γίνει αυτό)

 

επίσης και μεταφορά με αμάξι στη περιοχή που θα δουλεύω με απόσταση 20 λεπτών η 30 με αμάξι εάν υπάρχει πιο οικονομικά έχω δίπλωμα για πάνω από 10 χρονιά .ευχαριστώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Marios Bourliaskos said:

κάλος σας βρήκα! ίσως σκέφτομαι να μετακομίσω για 1 χρόνο εάν όλα πάνε καλά  που μου προσφέρεται δουλειά σαν τεχνικός κινητών κοντά στο Δουβλίνο στο Sandyford, και συγκεκριμένα εδω South County Business Park, Carmanhall and Leopardstown, Dublin 18, Ιρλανδία κλασικά βρήκα μόνο shared https://www.daft.ie/dublin/house-share/sandyford/5-sandyford-hall-court-sandyford-dublin-18-sandyford-dublin-1097394/ σε μια γρήγορη αναζήτηση με 600 ευρώ . υπάρχει περίπτωση να βρω κοντά στη δουλειά πιο φθηνά? και ας έχω με συγκοινωνία πχ μετρό έως 1 ώρα μετακίνηση. ιδανικά ζητάω άπλα 1 κρεβατι  ,ένα μπάνιο το πολύ ένα πλυντήριο,και ίντερνετ .τπτ άλλο αν είναι εφικτό (ξέρω θα γελασετε ) 350 max για ενοικίαση(rent) και στο χειρότερο shared

 

 

αλλιώς λίγο πιο οικονομικού έως 500 άλλα rent η share εαν δεν υπαρχει

 

ευχαριστω εκ των προτερων για οποα βοηθεια

 

Καλως ήρθες Μαριε στο site μας. Κοίτα, στο Sandyford και γενικά σε ολο το Δουβλίνο τα ενοίκια ειναι πολύ ακριβά.

Τις περισσοτερες φορες μιλαμε για sharing εκτος αν ο μισθος σου ειναι πολυ ικανοποιητικός οποτε θα μπορουσες να νοικιασεις κατι μονος σου και το ενοικιο να σου τρωει τον μισο μισθο τουλαχιστον. 350 ευρω, παρα πολύ δυσκολα θα βρεις -αν βρεις-. Τα sharing συνηθως ξεκινανε απο 600 ευρω και πανω. Εκτός αν νοικιασεις πιο εξω αλλα και παλι θα εχεις τα μεταφορικά που δεν ειναι και φτηνα, οποτε μια η αλλη. Εγω παντως προτιμω να ειμαι κοντα στην δουλεια και ας πληρωνω 100-200 ευρω παραπανω το μηνα σε νοικι, παρα να τρωω 1 ωρα για παραδειγμα να παω στην δουλεια και 1ωρα να γυρισω.  Για μενα το πολυτιμοτερο πραγμα που εχουμε σε αυτη την ζωή είναι ο χρονος, ποιος ο λογος να χανεις 2 ωρες απο την ζωη σου στο πηγαινε ελα καθε μερα? Αποψη μου παντα.

 

1 hour ago, Marios Bourliaskos said:

επίσης θα ήθελα και βοήθεια στο θέμα με αμάξι εάν συμφέρει να το φέρω ιρλανδια  (το έχω κάνει και υγραέριο δεν ξερω εάν μετράει στα θετικά αυτο  .και τι διαδικασίες για να γίνει αυτό)

 

επίσης και μεταφορά με αμάξι στη περιοχή που θα δουλεύω με απόσταση 20 λεπτών η 30 με αμάξι εάν υπάρχει πιο οικονομικά έχω δίπλωμα για πάνω από 10 χρονιά .ευχαριστώ....

 

Δεν θα συνιστουσα να φερεις το αμαξι απο Ελλαδα, οδηγαμε αναποδα εδώ και η ασφάλιστικές πολύ δυσκολα θα ασφαλίσουνε ενα αριστεροτιμονο, αν βρεις ασφαλιστικη να στο ασφαλισει βεβαια.

Απο κει και περα, αν θες να αγοράσεις αμαξι εδώ πρεπει να φέρεις χαρτι μεταφρασμενο στα αγγλικα απο την τωρινη σου ασφαλιστικη οτι δεν εχεις τρακαρει για καποια χρονια οποτε να σου μειωθουν λιγο τα ασφαλιστρα. Αν δεν εχεις τετοιο χαρτι...θα σου κοστισει ο κουκος αηδονι. Γενικά οι ασφαλιστικές είναι ακριβες εδώ, ειδικά οταν δεν εχεις ξανα οδηγησει σε Ιρλανδια ή UK ( που σημαινει δεν εχεις οδηγησει δεξιοτιμονο. Για ασφαλιστικές δες και εδώ: https://www.greeksinireland.com/forums/topic/12-ασφάλειες-αυτοκινήτου/

Ελπιζω να σε καλυψα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστώ για της απαντήσεις σου γιαννη ο μισθός μαζί με τα bonus Θα φτάνει τα 2100 περίπου χωρίς μάλλον της νόμιμες κρατήσεις. 

 

που και για αυτό παρόλο που είδα το tool δεν το κατάλαβα καλά

 

όσο από ότι μίλησα με την εταιρία μάλλον μπορούν να μου παρέχουν εταιρικό αμάξι και μου παρεχουν 1 βδομάδα διαμονή και βοήθεια στην αναζήτηση  ώστε να βρω σπίτι να μείνω για 1 χρόνο για αρχή με τη προοπτική για  μόνιμα και οι ίδιοι μου πρότειναν να μείνω έως 20 με 30 λεπτά με το αμάξι απόσταση που το κοιτάω και αυτό!

 

επειδή λόγο φύσης δουλειάς τα έψαξα και τα βρήκα όλα μόνος με τη βοήθεια και του site άλλα και του facebook οπού μπήκα σαν μέλος και με βοήθησε στην αναζήτηση μου πολύ.....

 

μόνο μια χάρη τι είναι κοντά σε απόσταση 20-30 λεπτών με αμάξι η συγκοινωνία από την εταιρία ( είναι εδώ Cairn House,
South County Business Park,Leopardstown,Dublin 18).? σε περιοχές? μπορώ να βρω φθηνότερα εκεί?

 

ευχαριστώ για όλα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου δινουν αμαξι ειναι καλυτερα. Παντως δεν νομιζω να σου φτασει η μια βδομαδα διαμονη που σου δινουνε για Δουβλινο γενικά, ισως να χρειαστεί λιγο παραπανω. Εξαρταται και τα στανταρ που εχεις βαλει για τον χωρο που θα μενεις βεβαια.

30 λεπτα με το αμαξι ειναι το Bray, Co.Wicklow, μεσω του Μ50 (σαν Αττικη Οδος ειναι ο Μ50).

Με μια γρηγορη αναζητηση για Bray βρηκα αυτα: https://www.daft.ie/wicklow/house-share/bray/?ad_type=sharing&advanced=1&s[room_type]=either&s[advanced]=1&s[gender]=on&searchSource=sharing

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Pitt changed the title to Αγγελιες για sharing, διαμερισμα ή σπιτι
  • 2 years later...

Καλησπέρα σας αρχές Σεπτεμβρίου θα έρθω για εργασία στην Ιρλανδία είμαι μηχανικός αυτοκινήτων και έχω κλείσει δουλειά αλλά το θέμα είναι ότι η εταιρεία δεν μου προσφέρει accommodation οπότε αναγκαστικά ψάχνω μόνος μου.Θα ήθελα κάτι στην περιοχή του Swords η κάπου κοντά ώστε να μπορώ να πηγαινοερχομαι με public transport τουλάχιστον για λίγο καιρό μέχρι να βρω αυτοκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα..

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Μόνο 75 emoticon επιτρέπονται ως μέγιστο.

×   Ο σύνδεσμος θα εισαχθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως συνδέσμου αντί αυτού

×   Το προηγούμενο περιεχόμενο έχει αποκατασταθεί.   Καθαρισμός επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.