Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

    Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Παναγιώτης said:

Γεια σας . Αν μένεις κάποιος στο Κορκ ας επικοινωνήσει μαζί μου αν θελει. Ευχαριστώ.

 

Γεια σου @Παναγιώτης! Δεν μένω στο Κορκ αλλά ίσως να μπορείς να ψάξεις εδώ για εργασία:

 

https://www.greeksinireland.com/forums/topic/8-αγγελίες-για-καινούριες-δουλειές-adverts-for-new-jobs/

έχει πολλά links για εύρεση εργασίας στο Κορκ. 

 

Βέβαια τα παιδιά που μένουν εκεί ίσως να μπορούν να σε κατατοπίσουν περισσότερο και για την πόλη, τον τρόπο ζωής κλπ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Παναγιώτη, πάντος πρώτα βρες δουλειά ακόμα και σε call center που δεν χρειαζεται εμπειρία απλώς χρήση Η/Υ

και μετά να έρθεις γιατί κοστίζει η κατοικία.

Γενικά κάνε προσεκτικά βήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Παναγιώτης στείλε εδώ, είναι για τo booking.com, εξυπηρετηση πελατων, είναι ακριβώς αυτό που λέει ο @Fondas

 

http://www.toplanguagejobs.ie/job/7606342/Greek-Customer-Support?_orig=sea

 

Καλή επιτυχία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Επειδή σκέφτομαι να ανέβω στην Ιρλανδία για δουλειά 

 

Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο εύκολο είναι να βρει κάποιο δουλειά στην Ιρλανδία στους παρακάτω τομείς:

 

1) Σαν Software Developer - Engineer - Tester έχοντας πτυχίο πληροφορικής αλλά χωρίς προϋπηρεσία και χωρίς να θεωρείται πρόσφατα Graduate Student

2) Στις θέσεις που αναφέρουν Graduate μπορούν να στείλουν μόνο αυτοί που έχουν αποφοιτήσει πρόσφατα ή μπορεί να στείλουν και άτομα που δεν έχουν προϋπηρεσία και δεν είναι πρόσφατα απόφοιτοι. Το ρωτάω αυτό γιατί κάποιος μου είπε ότι γίνεται αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει.

3)  Πόσο εύκολο είναι να βρει κάποιος δουλεία σαν υπάλληλος γραφείου ή σε call center.

4) Τι άλλες θέσεις μπορεί να κυνηγήσει κάποιος στην Ιρλανδία με πτυχίο πληροφορικής αλλά χωρίς προϋπηρεσία.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα @George Chatz,

 

1) Λίγο δύσκολο να πω σε αυτό αν και νομίζω οτι όλο και κάπου θα βρεις

2) Απο Ιρλανδό που ρώτησα, σημαίνει οτι μόλις αποφοίτησες πρόσφατα.

3) Εύκολο σε call center, ειδικά αν έχεις και άλλη γλώσσα εκτος απο Ελληνικά και Αγγλικά.

4) Λόγω της χαμηλής φορολογίας σε εταιρείες που έχει η Ιρλανδία, πολλές Αμερικάνικες εταιρείες πληροφορικής έχουν κάνει την ευρωπαική τους έδρα στην Ιρλανδία. Mερικά ονόματα είναι Facebook, Microsoft, Apple, Google, Υahoo, Οracle, Citrix, Intel, Hewlett Packard κλπ. Πιστεύω οτι υπάρχουν δουλειες στον τομέα της πληροφορικής. Για μερικά links για δουλειές μπορείς να κοιτάξεις εδώ

 

Άποψη μου, σε πέριπτωση που δεν βρεις στον τομέα σου, για αρχή, αν θες πολύ να έρθεις, έλα εδώ με μια δουλειά έστω και σε call center (κοίτα και αυτή : http://www.toplanguagejobs.ie/job/7606342/Greek-Customer-Support?_orig=sea ) κάνε την βάση σου εδώ, και βρες κάπου να μείνεις. Μετά θα έχεις ένα εισόδημα και χρόνο να βρεις αυτό που θες. Έχεις περισσότερες πιθανότητες να βρεις στον τομεα σου χωρις προυπηρεσία όταν ζεις εδώ φαντάζομαι ή μπορείς να αποκτήσεις προυπηρεσία βρίσκοντας κάτι παράλληλα με την άλλη δουλειά.

 

Γενικά υπάρχουν πολλές δουλειές πληροφορικής. Δεν ξέρω μετά το Brexit τι θα γίνει βέβαια!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα..

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Μόνο 75 emoticon επιτρέπονται ως μέγιστο.

×   Ο σύνδεσμος θα εισαχθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως συνδέσμου αντί αυτού

×   Το προηγούμενο περιεχόμενο έχει αποκατασταθεί.   Καθαρισμός επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.