Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

    Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

Leasing vs. buying a used car


Venetia Rigou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα πρότεινα καθόλου μεταχειρισμένο. Έχω καεί 2 φορές εδώ στην Ιρλανδία Εκτός αν ξέρεις από αμάξια και ξέρεις να διαλέξεις ένα καλό! Εγώ δεν ξέρω όποτε αγόρασα ολοκαίνουργιο με δόσεις και έχω το κεφάλι μου ήσυχο! Είναι σαν leasing και μετά αν θες αλλάζεις αμάξι η πληρώνεις την διαφορά και είναι δικό σου! Άποψη μου γιατί δεν είμαι και κανένας μηχανικός :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτηκα μεταχειρισμένο ή leasing λόγω κόστους, & επειδή δεν ξέρω πόσο θα μείνω. Δηλώνω ευθαρσώς πως έχω μαύρα μεσάνυχτα κ εγώ, κ έλεγα αν πάρω used car να βρω ένα professional car assessor who will inspect the vehicle beforehand (they are a bit pricey, I know...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά είναι στην κρίση σου. Εγώ είχα και το σκεπτικό ότι το μεταχειρισμένο κάποια στιγμή θα αρχίζει να βγάζει όποτε και μόνο τον χρόνο που θα χάνεις για να το πηγαίνεις στα συνεργεία είναι ταλαιπωρία. Και αν το φτιάξουν σωστά γιατί εδώ οι μηχανικοί είναι και λίγο του YouTube, αυτοδίδακτοι. :) 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο: πριν χρόνια, κτ φίλοι μου έδωσαν ~$2,000 για αγορά μεταχειρισμένου. Τους έβγαλε τόσα προβλήματα που πλήρωσαν περίπου, αν θυμάμαι καλά, άλλα $5,000-6,000.. 😞 

Thanks for the input!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το '08 αγορασα μεταχειρισμενο 3 χρονων απο Αγγλια, με £5000 τοτε. Ενα μικρο Honda 1200cc. Ακομα το εχω και δεν μου εχει βγαλει μεγαλα προβληματα. Αλλα εδω, πριν απο 2 χρονια αγορασα καινουριο με δοσεις. Δεν εχω μετανιωσει για καμια απο τις 2 αγορες,  αν και σιγα σιγα το μικρο θα πρεπει να αλλαχτει. Λογικα μεταχειρισμενο θα παρω παλι, αλλα 3-4 χρονων.. Αν και δεν δεν αποκλειω τπτ.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Εμείς πήραμε μεταχειρισμένο τον Νοέμβριο 2017, μοντέλο 2010 απο ιδιώτη διότι θέλουμε να αποφέυγουμε τους dealers οσο γίνεται. Περα απο το καλό σέρβις που ηθελε και "καλά" λάστιχα, κανενα πρόβλημα. Δυστυχώς εδώ η πλειοψηφία των ιδιοκτητών οχημάτων έχουν μαύρα μεσάνυχτα οσον αφορά τη σωστή συντήρηση των αυτοκινήτων και την ποιότητα των ανταλλακτικών κτλ.

Τα περισσότερα μεταχειρισμένα θελουν καλο σέρβις (άσχετα με το αν σου πούν πως δεν χρειάζεται τίποτε) και καλά λάστιχα (εδώ αγοράζουν περισσότερο τα Κινέζικα και δεν τα αλλάζουν οταν πρέπει δυστυχώς).

Οπότε κατά την αγορά μεταχειρισμένου, προσοχή σε όλα και ζητάτε βιβλία σέρβις και ελέγξτε λάστιχα κτλ, ολα αυτα κοστίζουν επιπλέον μετά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα..

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Μόνο 75 emoticon επιτρέπονται ως μέγιστο.

×   Ο σύνδεσμος θα εισαχθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως συνδέσμου αντί αυτού

×   Το προηγούμενο περιεχόμενο έχει αποκατασταθεί.   Καθαρισμός επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.