Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

    Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

Κόστος Ζωής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα, έχω μια επαγγελματική πρόταση στην accenture στο κέντρο του Δουβλίνου. ο μισθός θα είναι περίπου 26-27 χιλιάρικα το χρόνο. Δεν έχω τη παραμικρή ιδέα για την Ιρλανδία και ούτε μου ανέφεραν κάτι για να μου παρέχουν σπίτι αλλά από ότι είδα είναι πανάκριβα τα ενοίκια. Λέτε να αξίζει να δεχτώ τη πρόταση είναι πολύ μεγάλο το ρίσκο και θα βγω ζημιωμένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα @Vangs, υπαρχει προβλημα με τα σπιτια γενικά και ειναι πανακριβα, εδω και χρόνια, λιγο δυσκολο η εταιρεια να σου παρεχει σπιτι, ειδικα η Accenture. Δεν ξερω αν ρωτησεις μηπως σου παρεχουν για την πρωτη βδομαδα, αν και για να βρεις σπιτι εδω δεν ειναι αρκετη η μια βδομαδα αυτη. Γενικά να ξέρεις δουλειες εδώ υπάρχουν, σπιτια ειναι δυσκολο να βρεις.

27.000 το χρονο ειναι 1942 ευρω καθαρα τον μηνα, εννοειτε οτι θα συγκατοικεις με άλλους και οτι τρως κλπ.

Να ξερεις οτι ο βασικός εδώ ειναι 1450 καθαρα αν θυμαμαι καλα. Εξαρτάται παντα τον τροπο ζωης σου, αν θα εισα μονος ή θα ερθεις με συντροφο, παιδιά  κλπ οποτε αλλάζουν ολα.

Το site για να δεις τα καθαρα ειναι αυτο https://salaryaftertax.com/ie/salary-calculator

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν υπαρχει οικογενεια, ειμαι αρκετα νεος και θα ειναι η πρωτη φορα που θα μεινω μονος γενικα, αν παρω την αποφαση να ανεβω. Οποτε με ποιον να συγκατοικησω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως συγκατοικείς με άσχετους, που δεν τους ξερεις δηλαδη, εκτος αν εχεις κανα φιλο ή βρεις καποιον που ξερεις και ψαχνει και αυτος και πατε μαζι να πιασετε ενα διαμερισμα/σπιτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ Γιαννη, μπήκα και στην ομάδα στο φβ, οτι θα χρειαστώ θα το ρωτήσω εκει. Γενικα εχεις ακουσει κατι για τη συγκεκριμενη εταιρεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα προβλημα. Δεν εχω δουλεψει εκει, εχω ακουσει οτι ειναι οκ για αρχή. Μετα μπορείς οταν εισαι εδώ, να βρεις κατι με παραπανω λεφτά και να κοιταξεις να μεινεις και μονος σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή στο παραπάνω παράδειγμα ''

27.000 το χρονο ειναι 1942 ευρω καθαρα τον μηνα, εννοειτε οτι θα συγκατοικεις με άλλους και οτι τρως κλπ.

Να ξερεις οτι ο βασικός εδώ ειναι 1450 καθαρα αν θυμαμαι καλα''

 αν καταλαβα καλά το μινιμουν εσόδων είναι γύρω στα 1400-1500..

οπότε δυο άτομα με ενα παιδί θεωρητικά ζούν άνετα με δυο τέτοιους μισθούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ακριβώς, γιατι τα ενοικια ειναι πολύ υψηλά, οποτε το ενοικιο μονο του μπορει να ειναι 1500-2000 αν μενεις Δουβλινο. Το 1500 ειναι ο βασικός/κατωτατος μισθος καθαρα. Λογικα θα παιρνεται παραπανω, εξαρταται βεβαια και την δουλεια που κανετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα..

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Μόνο 75 emoticon επιτρέπονται ως μέγιστο.

×   Ο σύνδεσμος θα εισαχθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως συνδέσμου αντί αυτού

×   Το προηγούμενο περιεχόμενο έχει αποκατασταθεί.   Καθαρισμός επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.