Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

    Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

Κατοικίδια σε διαμέρισμα/σπίτι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει παρατηρηθεί οτι τα περισσότερα ενοικιαζόμενα διαμερίσματα δεν επιτρέπουν κατοικίδια, είτε γάτες είτε σκύλους. Εδώ μπορούμε να κάνουμε συζήτηση πάνω στο θέμα και μπορούμε να βάζουμε και αγγελίες σπιτιών που βρίσκουμε, που επιτρέπουν κατοικίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 months later...

Απο σήμερα, εχουμε και αγγελίες σπιτιων/διαμερισμάτων στο Δουβλίνο, που επιτρέπουν κατοικιδια:

 

Συγκατοίκηση: https://www.greeksinireland.com/forums/forum/63-κατοικιδια-επιτρέπονται-συγκατοικηση-800-ευρω-δουβλινο/

 

Eνοικίαση: https://www.greeksinireland.com/forums/forum/64-κατοικιδια-επιτρέπονται-ενοικιαση-εως-1500-ευρω-δουβλινο/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 months later...

Έχω πρόβλημα με Τους ιδιότητες. Επειδή έχουν κάνει ανακαίνιση στα πατώματα Τους , δεν δέχονται σκυλιά. Ψάχνω διαμέρισμα Κέντρο Αθήνα , αν είναι δυνατόν Πανόρμου γιατί είναι η παλιά Μου γειτονιά Και Την αγαπώ πολύ. Ψάχνω για 60τετρ.μ , προσοψεως , ορόφου 2ου , Όχι απαραίτητα ανακαινισμένο. Όποιος μπορώ να βοηθήσει ΘΑ κάνει Μεγάλο ΚΑΛΟ. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, Γιούλη Ντινιακου said:

Έχω πρόβλημα με Τους ιδιότητες. Επειδή έχουν κάνει ανακαίνιση στα πατώματα Τους , δεν δέχονται σκυλιά. Ψάχνω διαμέρισμα Κέντρο Αθήνα , αν είναι δυνατόν Πανόρμου γιατί είναι η παλιά Μου γειτονιά Και Την αγαπώ πολύ. Ψάχνω για 60τετρ.μ , προσοψεως , ορόφου 2ου , Όχι απαραίτητα ανακαινισμένο. Όποιος μπορώ να βοηθήσει ΘΑ κάνει Μεγάλο ΚΑΛΟ. Ευχαριστώ

 

Γεια σου Γιουλη, σε ευχαριστουμε για την απαντηση σου. Η αληθεια ειναι οτι προσπαθουμε να βοηθησουμε οπως μπορούμε με πληροφοριες και μακαρι να μπορουσαμε να βοηθησουμε και σενα. Το θεμα ειναι ομως οτι το site μας εχει να κανει με Ιρλανδια και οχι με Ελλαδα. Αν εχεις καποια ερωτηση για την Ιρλανδια, ευχαριστώς να βοηθησουμε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Καλησπέρα σε όλους. Υπαρχει πιθανότητα να δεχθώ προσφορά για δύο έτη εργασίας σε εργο στο Bray, Wicklow. Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω μια σκυλίτσα που δε μπορώ να αποχωριστώ με τίποτα, καθώς δεν υπάρχει κανένας κοντινός μου άνθρωπος να τη φροντίσει. Σας εκλιπαρώ, όποιος μπορεί να βοηθήσει με οποιοδήποτε τρόπο, ας μου προτείνει κάποια λύση. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Αλεξανδρε, τι ακριβως βοηθεια θες? Μπορεις να την φερεις την σκυλιτσα σου εδω Ιρλανδια, απλως θα ειναι λιγο πιο δυσκολο να βρεις σπιτι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Το προβλημα είναι ότι δε βρίσκω τίποτα διαθέσιμο στο daft.ie στο bray και δεν ξερω πως θα μπορεσω να ξεκινησω να ερθω. Αν κάποιος ξέρει κάτι, ή καποιο μέρος που να μπορω να μείνω γι αλίγο καιρο μέχρι να ανοίξει κάτι, θα μου ήταν αφάνταστα χρήσιμο. Απ την άλλη αν υπάρχει κάποια πληροφορία σχετική, από κάποιον που έχει περάσει κάτι αντίστοιχο, παλι θα μου ήταν πολύ χρήσιμη. Πραγματικά, οποιαδήποτε πηγή, που κάποιος έχει και μπορεί να έχω αγνοήσει. 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά να ξερεις οτι η κατασταση ειναι πολυ δυσκολη με τα σπιτια ειδικα στο Δουβλινο και το Bray ανηκει σε αυτο. Ποσο μαλλον οταν εχεις και κατοικιδιο. Και ακομα πιο δυσκολο εν καιρω κοροναιου.

Θα σου προτεινα να ερθεις πρωτα εσυ να βρεις σπιτι και μετα λες στον ιδιοκτητη οτι θες να φερεις και το κατοικιδιο σου. Ελα εδω ομως, βρες σπιτι και μετα ερχεται και το κατοικιδιο σου.

Μπορει να εχεις εσυ στο μυαλο σου ενα σχεδιο πως να το κανεις αλλα αλλο να το σκεφτεσαι απο εκει και αλλο να ερθεις εδω να ζεις. Εγω καποια στιγμη εψαχνα για σπιτι και βρηκα μετα απο 3 μηνες, πριν τον κοροναιο. Και χωρις κατοικιδιο. Ειναι δυσκολο το θεμα σπιτιου εδω.

Επισης, ψαχνεις για μονος σου ή συγκατοικιση? To θεμα συγκατοικισης με κατοικιδιο ειναι ακομα πιο δυσκολο. Ψαχνεις μονο Bray ή και αλλου?

Μπες και στο group μας και ρωτα και εκει https://www.facebook.com/groups/greeksinireland/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα..

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Μόνο 75 emoticon επιτρέπονται ως μέγιστο.

×   Ο σύνδεσμος θα εισαχθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως συνδέσμου αντί αυτού

×   Το προηγούμενο περιεχόμενο έχει αποκατασταθεί.   Καθαρισμός επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.