Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

    Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα...ειμαι φοιτητης μηχανολογιας και ενδιαφερομαι να κανω την πρακτικη μου στην ιρλανδια...και ειδικοτερα στον τομεα της ναυτιλιας..θα μπορουσατε να με βοηθησετε να κατατοπιστω σχετικα με δουλειες ενοικια κτλ.. και να μου πειτε φυσικα την γνωμη σας αν θελετε αν αξιζει να διαλεξω την συγκεκριμενη χωρα για να κανω την πρακτικη μου στον συγκεκριμενο τομεα...καλη σας μερα και σας ευχαριστω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου @Σπύρος μπουρογιαννόπουλος και καλως ηρθες στην σελίδα μας.

Πάνω στον τομέα σου δεν γνωρίζω κάτι αλλά πιστεύω οτι η γλώσσα (που είναι τα αγγλικά) βοηθάει πάντα. Οπότε η Ιρλανδία έχει ενα παραπάνω πλεονέκτημα σε σχέση με άλλες χώρες (δεν βαζω μέσα το Ηνωμένο Βασίλειο λόγω Brexit). 

 

Απο κει και πέρα δες παρακάτω μερικά links με πληροφορίες:

 

Χρήσιμα Links

Οδηγός Μισθών

Ενοικίαση - Σπίτια

 

Και γενικότερα πληροφορίες για την Ιρλανδία

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά Σπύρο.

Η Ιρλανδία πιστεύω οτι είναι μια χώρα με πολλούς φοιτητές και έχει κάποια πολύ καλά πανεπιστήμια. Ριξε μια ματιά εδώ:

http://www.educationinireland.com/en/Where-can-I-study-/View-all-Universities-Colleges/

 

Απο οτι ξέρω το Galway είναι μια πόλη με πολλόυς φοιτητές, 

Επισης το Δουβλίνο είναι νεανικό, πολυπολιτισμικό και κοσμοπολίτικο με άτομα  απο πολλές διαφορετικές χώρες.

Γενικά και για περαιτέρω σπουδές, η γλώσσα είναι πάλι το πλεονέκτημα εδω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα..

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Μόνο 75 emoticon επιτρέπονται ως μέγιστο.

×   Ο σύνδεσμος θα εισαχθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως συνδέσμου αντί αυτού

×   Το προηγούμενο περιεχόμενο έχει αποκατασταθεί.   Καθαρισμός επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.