Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

Συγκατοίκηση 800 ευρω max στο Δουβλίνο

Συγκατοίκηση - 800 ευρω max - Δουβλίνο

912 θέματα σε αυτό το forum

• 0 απαντήσεις
    • 27 views
    • 0 απαντήσεις
    • 16 views
    • 0 απαντήσεις
    • 13 views
    • 0 απαντήσεις
    • 22 views
    • 0 απαντήσεις
    • 13 views
    • 0 απαντήσεις
    • 9 views
    • 0 απαντήσεις
    • 12 views
  1. Gardiner place, Dublin 1, Dublin City Centre -

• 0 απαντήσεις
    • 19 views
    • 0 απαντήσεις
    • 13 views
    • 0 απαντήσεις
    • 11 views
  • Πιο προσφατα αρθρα για Ιρλανδια

• καλησπερα εχω καλοριφερ με ρευμα στο σπιτι και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος να με ενοιμερωσει ποσο καινε περιπου για να εχω μια ιδεα
    • Κατι που πρεπει να γραφτει ειναι οι διαφορες μεταξυ σπιτιου και διαμερισματος για αγορά.   Σπιτι πλεονεκτηματα: -Έχεις δικό σου σπιτι μαζί με το οικοπεδο -Δεν εχεις κανεναν απο πανω σου -Δεν εχεις management fees (κατι σαν κοινοχρηστα) -Πωλειται πιο ευκολα -Δικη σου αυλη -Δικη σου πορτα και γενικά χωροι του σπιτιου   Σπιτι μειονεκτηματα: -Πιο δυσκολο να βρεις σπιτι φτηνο κοντα στο Δουβλινο, τα περισσοτερα ειναι πανακριβα -Χανεις στο νοικι, αν θες να το νοικιασεις, ειδικα στο Δουβλινο (κατα την δικη μου αποψη) =-=-=-=-=   Διαμερισμα πλεονεκτηματα: - Βρισκεις πιο ευκολα για αγορα - Νοικιαζεται πιο ευκολα ειδικα στο Δουβλινο   Διαμερισμα μειονεκτηματα: - Management fees (κατι σαν κοινοχρηστα) - Κοινη αυλή, κοινοχρηστοι χώροι γενικα, που τους μοιραζεσαι με τους υπολοιπους της πολυκατοικιας - Δυσκολο να παρεις 90% της αξιας του διαμερισματος δάνειο για 1 bed διαμερισμα, ειδικα αν ειναι εξω απο το Δουβλινο (δες γιατι στα παραπανω posts)  - Περισσοτερες ζημιες που κυριως δεν μπορεις να προβλεψεις καθως ξεκινανε απο τα αλλα διαμερισματα, απο πανω κλπ.   Δεν μου ερχονται αλλα τώρα αλλα θα βάλω και άλλα με τον καιρο.    
    • Οδηγος μισθων για το 2019:  https://www.brightwater.ie/surveys/salary-survey
    • Νομιζω οτι θα βοηθησει να αλλαξεις το διπλωμα σου σε Ιρλανδικό. Επισης οι brokers ισως να σου δώσουν λιγο καλυτερη τιμή. Σαν τελική λύση θα σου προτεινα να δεις και την λυση του Gocar (https://www.gocar.ie/). Αυτη η λυση ειναι να νοικιάζεις αμαξι με την ωρα και δεν χρειάζεται καν να εχεις δικη σου ασφάλεια, μονο το διπλωμα σου χρειάζεται νομιζω, κοιτα το site παραπανω για περισσοτερες πληροφοριες. Εχει βολέψει 2-3 γνωστους μου που δεν θελουν να έχουν εξοδα αμαξιου και ασφάλειας.   Καλη χρονια παιδια!  

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.